logo-samandehi

پیامِ DLM - ویژه پشتیبانی آزمون کارشناسی ارشد 95

پیام شماره 2(قبل از آزمون) :

گاهی طراحان به منظور ایجاد تمایز بین شرکت کنندگان آماتور کنکور و داطلبان حرفه ای، سوالات مشکل را در ابتدا قرار می دهند و سوالات آسان را در انتها.
اگر به سوالات به همان ترتیبی که طراحان در اختیار شما قرار داده اند پاسخ دهید در واقع در دام آنها افتاده اید به سه دلیل:
یکی بخش مهمی از قوای ذهنی خود را در همان ابتدا خرج کرده اید و استرس هم گرفته اید و بعد از حل چند سوال احساس می کنید که گوش هایتان سُرخ شده، روی پیشانیتان عرق نشسته و مغزتان، نبض میزند!
دوم اینکه مثلا یک ربع از وقت آزمون (یا وقتی را که به آن درس باید اختصاص دهید) گذشته و مثلا با افتخار به 3 سوال سخت پاسخ داده اید! (در حالیکه باید در این مدت به 7 سوال متوسط و آسان پاسخ می دادید)
دلیل سوم که بسیار مهم است اینکه سوالات کنکور (به خصوص در آزمون سراسری) استاندارد و نرمال طراحی می شوند؛ بدین معنا که مثلا اگر 30 سوال مطرح می گردد حداقل 15 تای آن متوسط، حدودا 4 تای آن آسان، 1 عدد بسیار آسان و 5 یا 6 عدد سخت و 2 یا 3 عدد هم بسیار سخت خواهد بود.
حالا اگر طراح (عمداً یا سهواً) سوالات سخت را در ابتدا قرار داده باشد و شما هم از ابتدا بروید و به آنها پاسخ دهید، این باعث می شود بخش مهمی از قوای ذهنی شما مصرف گردد. حالا سوالات متوسط برای شما سخت جلوه می کند، سوالات آسان، متوسط وسوالات بسیار آسان، در حد آسان. (یعنی یک Level بالاتر)
اگر برایتان پیش آمده که راه حل سوالی را بلد هستید و بارها به آن سبک سوال پاسخ داده اید و در جلسه کنکورهم با خوشحالی آنرا حل می کنید اما ناگهان می بینید جواب شما در هیچ یک از چهارگزینه وجود ندارد و بر می گردید و دوباره حل می کنید و می بینید در یک منفی اشتباه ضرب کرده بودید و ... احتمالا در چنین دامی افتاده اید. یعنی ابتدا سوالات سخت را حل کرده اید، قوای مغزی تان تحلیل رفته و حالا برای حل سوالات آسان هم باید بیش از آن چه که لازم است فکر کنید و وقت بگذارید.
اما راه حل چیست؟
از ابتدا که دفترچه را به شما دادند نرويد سراغ حل تست ها. (بیشتر در مورد دروس با ماهیت ریاضی و حل کردنی؛ اگرچه برای دروس تئوریک و حفظی هم از آنجائیکه برخی سوالات تحلیلی و استنباطی طراحی می گردند نیاز به تامل و تمرکز دارند.(
ابتدا به هر درسی وارد شدید یکی دو دقیقه به سوالات آن از ابتدا تا انتها نگاه کنید، سوالات را بررسی کنيد و کنار هريک درجه سختی آنرا يادداشت کنيد.
(خيلی آسان،آسان،متوسط،سخت،خيلی سخت)
                                 يا
                         (5،4،3،2،1)
سپس به سوالات خيلی آسان پاسخ دهيد و آنها را وارد پاسخنامه نماييد.
پس از آن به سوالات آسان پاسخ دهيد و وارد پاسخنامه نماييد.
و پس ازآن به سوالات متوسط.
تا اینجا حدودا 70 درصد کسب کرده اید.
اینجا مقطع تعیین کننده ای است. می توانید با پاسخ غلط به دو دسته باقیمانده (سخت و خیلی سخت) نمره منفی بگیرید و 70 خود را به 40 یا 30 تنزل دهید یا با پاسخ صحیح به آنها 70 خود رابه 80 و 90 و ... ارتقا دهید.
در این مرحله باید یک نگاهی به ساعت خود بیندازید. اگر هنوز از وقتی که برای آن درس درنظر گرفته اید باقی مانده می توانید سعی نمایید سوالات سخت را هم پاسخ دهید. (قائدتاً برای دروسی که پک های DLM را مطالعه کرده باشید سوالات سخت را نیز بایستی پاسخ دهید و اتفاقا تفاوت دی.ال.امی ها با دیگران در درصدهایی که کسب می کنند از همینجا نشات می گیرد.
اما حتی اگر هنوز هم وقت باقیمانده، بهتر است سوالات خیلی سخت را پاسخ ندهید؛ چون ریسکی هستند. به سراغ درس بعدی بروید و شروع به پاسخ به سوالات آسان آن کنید.
در انتها اگر وقتی باقی ماند برخواهید گشت.
توجه داشته باشید که کسی برای حل بسیار مبتکرانه یک سوال پیچیده در کنکور به شما جایزه نمی دهد. بلکه نتیجه کنکور شما به تعداد تست های صحیحی است که پاسخ می دهید. پس به جای پاسخ به 1تست مشکل، 5 تست آسان را حل کنید.
و به جای حل شیک و فانتزی مثلا یک تست ریاضی در 9 سطر ، با عددگذاری و صدق گزینه و روش های خلاقانه و ... (اگر می شود) پاسخش رابدهید و بروید تست بعد.
 
«نکته دوم اینکه ممکن است برای درس به خصوصی حسابی وقت گذاشته اید و زحمت کشیده اید و خوب مطالعه کرده اید و خیلی امیدوار هستید که در آن درصد بالایی کسب کنید. دفترچه را پخش می کنند و یک راست می روید سراغ آن درس و می بینید سوال اولش را بلد نیستید،سوال دومش را هم نمی دانید، در مورد سوال سوم هم شک دارید و  ...
 
شوکه میشوید و همه چیز را تمام شده می بینید و استرس می گیرید و تمرکزتان از بین می رود ودرس های دیگرتان را هم خراب می کنید. (خدای ناکرده)
توجه داشته باشید که شما قصد ورود به مقطع ارشد را دارید. ممکن است همه چیز مطابق میل شما و بر وفق مراد باشد، وممکن هم هست ترتیب دروس، زمان کنکور، تعداد سوالات ، منابع و هر چیز دیگری نسبت به سال های گذشته دستخوش تغییر شده باشد.
باید قدری قدرت تحمل ابهام را داشته باشید. شما باید بتوانید در شرایط بحرانی (در صورت وقوع) تسلط خود را بر خویشتن حفظ کنید و تصمیم درست بگیرید.
 
توجه داشته باشید که شرایط برای همه یکسان است.
 
برای دروسی که پک های DLM را مطالعه کرده اید مطمئن باشید که تیم های تالیف نهایت تلاش خود را بخرج داده اند که مطالب کامل باشند. بنابراین اگر شما پاسخ سوالی را ندانید قائدتا اکثر داوطلبان هم نمی دانند. دقت داشته باشید که سوالاتی را که کاملا به پاسخ آنها مطمئن هستید و نیز سوالاتی را که با کمی فکر و استدلال می توانید پاسخ دهید از دست ندهید و بیشتر دقت داشته باشید که در مورد سوالاتی که احیانا برای شما ناآشنا هستند، نمره منفی نگیرید.
لزومی ندارد همه سوالات را قبلا دیده باشید. ممکن است تست (یا تست هایی) در هر یک از دروس مطرح شوند که برای شما نا آشنا باشد. همان سرِجلسه کنکور فکر می کنید و پاسخ می دهید.
 
بنابراین اگر درسی امسال سخت آمد، برای همه سخت است. شرایط برای همه یکسان است و نتیجه نهایی آزمون بر اساس نسبت درصد شرکت کنندگان به یکدیگر در دروس مختلف تعیین خواهد شد.
قائدتا میانگین درصد شما دی.ال.امی ها به نسبت سایرین دردروس مختلف حدود 20% بالاتر خواهد بود.
مثلا در درسی هدف گذاری کرده اید که 80%کسب کنید.اگر سوالات آن درس، آسان بیاید مثلا اگر میانگین درصدها 60% باشد شما بایدآ ن درس را 80% - 75% بیاورید. و اگر سوالات سخت آمد و میانگین همه 25% بود، میانگین شما دی ال امی ها باید بین 35 تا 45 درصد باشد.
 

جمع بندی:
 
چه سوالات آزمون امسال آسان بیاید چه سخت، شرایط برای همه یکسان است. هر تعدادی را که بلد بودید پاسخ دهید و به آنهایی که بلد نیستید فکر کنید و سعی کنید پاسخ دهید و درعین حال مراقب باشید نمره منفی درصد مثبت همان تعدادی را که پاسخ صحیح داده اید زائل نکند.
 
با اعتماد به نفس و اطمینان سر جلسه حاضر شوید
 
 
کسانی که پارسال و سال های ماقبلِ آن قبول شدند هم، شب قبل از کنکور همین احساسی را داشتند که شماالان دارید.


از صمیم قلب آرزو می کنیم بهترین نتیجه ممکن را کسب نمایید.
 

بااحترام فراوان
DLMgroup

 

 

پیام شماره 1:

عضو گرامی خانواده بزرگ DLM

به شما بابت تلاش چندماهه تان خداقوت عرض می کنیم.

لطفا به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که:

یک ماه آخر بسیار مهم است.

ممکن است جزو دسته ای باشید که طبق برنامه دارید پیش می روید،

ممکن است جزو دسته ای باشید که با خود می گویید کاش کنکور زودتر برگزار شود یه نفسی بکشیم،

ممکن است جزو دسته ای باشید که با خود می گویید کاش کنکور یه کمی دیرتر برگزار می شد،

.

.

.

به هر حال،

لطفاً خواهشاً حتماً

توجه داشته باشید یک ماه آخر بسیار سرنوشت ساز و مهم است.

هستند کسانی که (در سال های گذشته) چند ماه خوب درس خوانده اند و در یک ماه آخر یا به اصطلاح «بریده اند» و نتوانسته اند با قدرت و انگیزه قبلی ادامه دهند یا مغرور و از قبولی خود مطمئن شده اند و یک ماه آخر را به اصطلاح «شُل کرده اند» و با کمی بی تفاوتی ناشی از اطمینان سپری کرده اند و متاسفانه نتوانسته اند در نهایت نتیجه دلخواه را کسب کنند.

و از طرف دیگر

هستند کسانی که شاید دیرتر شروع کرده باشند اما با تلاش و پشتکار در یک ماه آخر خود را رسانده اند و نتیجه دلخواه خود را کسب نموده اند.

 

و اما در یک ماه مانده به کنکور چه کارهایی باید انجام دهیم؟

1-    اولاً سعی کنید ساعات مطالعه خود را به 12 تا 15 ساعت در روز برسانید. (البته اگر شرایط کاری و زندگی به شما این اجازه را می دهد.)

2-    کار بسیار مهمی که باید در یک ماه آخر انجام دهید زدن تست های کنکور (حداقل) 10 سال گذشته است. سعی کنید از 8 صبح (همانطوری که در کنکور اصلی خواهد بود) شروع به زدن تست های سال های گذشته کنید.

 

به چند نکته توجه داشته باشید:

-    شرایط کنکور را در هنگام زدن تست های کنکورهای گذشته بازسازی کنید. حتی خوب است از همین حالا لباسی را که می خواهید در جلسه کنکور به تن داشته باشید انتخاب نمایید و هر روز به هنگام پاسخگویی به سوالات کنکورهای سال های گذشته آنرا بپوشید.

یا به درس ها به همان ترتیبی که قصد دارید در کنکور اصلی پاسخ دهید، پاسخ دهید.

و ...

-    در طول ساعاتی که به پاسخگویی هر سال کنکور مشغولید به هیچ عنوان از سرِ جای خود بلند نشوید و استراحت نکنید. پس از اتمام پاسخگویی نیز بدون اینکه استراحت کنید بروید پاسخ ها را بررسی کنید و سوالاتی را که پاسخ نداده اید یا اشتباه پاسخ داده اید حتما همان موقع یاد بگیرید. این فرایند چند ساعت به طول خواهد انجامید.

مغز شما باید عادت کند در تمام طول آزمون، ماکسیمم راندمان را داشته باشد و قدرت تداعی و استدلال خود را حفظ کند.

پس قرار شد بلافاصله پس از اتمام پاسخگویی، تست هایی را که نتوانسته اید پاسخ دهید یا غلط پاسخ داده اید و (خدای ناکرده) نمره منفی آوردید  باید همان موقع یاد بگیرید.

سپس می توانید از جای خود بلند شوید، آبی بنوشید و کمی استراحت کنید.

این تمرین بسیار مهم و مفید است و کمک می کند ذهن شما در سرتاسر زمان آزمون، Fresh باقی بماند.

-    بهتر است پاسخ های خود را با مداد مشکی پررنگ وارد پاسخنامه کنید. توجه داشته باشید وارد کردن هر پاسخ در پاسخنامه چند ثانیه طول می کشد و این یعنی در کل، بیش از 5 دقیقه از زمان کنکور شما به این کار اختصاص می یابد. اگر وقتی به کنکورهای سال های گذشته پاسخ می دهید آنها را وارد پاسخنامه نکنید و فقط کنار گزینه صحیح تیک بزنید عملاً این 5 دقیقه را مدنظر قرار نداده اید.

-    بهتر است هدف گذاری خود را نه براساس بیشترین پاسخ صحیح بلکه بر اساس کمترین پاسخ غلط ترسیم نمایید.

(معمولاً کارنامه نفرات برگزیده کنکور «سفیدتر» از کارنامه شرکت کنندگانی است که اصلاً مجاز به انتخاب رشته نشده اند! و این نشان می دهد خطر نمره منفی تهدید غالبی است که نمرات مثبت را زائل می کند و باعث سقوط آزاد درصدها می گردد.)

علاوه بر این، به این ترتیب ناخودآگاه مغز شما تلاش می کند بیشتر و بهتر یاد بگیرد تا به سوالات بیشتری بتوانید با اطمینان پاسخ دهید.

-    به سوالات (به خصوص در دروس حل کردنی) به همان ترتیبی که در دفترچه آورده شده پاسخ ندهید.

گاهی طراحان به منظور ایجاد تمایز بین شرکت کنندگان آماتور کنکور و داطلبان حرفه ای، سوالات مشکل را در ابتدا قرار می دهند و سوالات آسان را در انتها.

اگر به سوالات به همان ترتیبی که طراحان در اختیار شما قرار داده اند پاسخ دهید در واقع در دام آنها افتاده اید به سه دلیل:

یکی بخش مهمی از قوای ذهنی خود را در همان ابتدا خرج کرده اید و استرس هم گرفته اید و بعد از حل چند سوال احساس می کنید که گوش هایتان سُرخ شده، روی پیشانیتان عرق نشسته و مغزتان، نبض می زند!

دوم اینکه مثلا یک ربع از وقت آزمون (یا وقتی را که به آن درس باید اختصاص دهید) گذشته و مثلا با افتخار به 3 سوال سخت پاسخ داده اید! (در حالیکه باید در این مدت به 7 سوال متوسط و آسان پاسخ می دادید)

دلیل سوم که بسیار مهم است اینکه سوالات کنکور (به خصوص در آزمون سراسری) استاندارد و نرمال طراحی می شوند؛ بدین معنا که مثلا اگر 30 سوال مطرح می گردد حداقل 15 تای آن متوسط، حدودا 4 تای آن آسان، 1 عدد بسیار آسان و 5 یا 6 عدد سخت و 2 یا 3 عدد هم بسیار سخت خواهد بود.

حالا اگر طراح (عمداً یا سهواً) سوالات سخت را در ابتدا قرار داده باشد و شما هم از ابتدا بروید و به آنها پاسخ دهید، این باعث می شود بخش مهمی از قوای مغزی شما مصرف گردد. حالا سوالات متوسط برای شما سخت جلوه می کند، سوالات آسان، متوسط و سوالات بسیار آسان، در حد آسان. (یعنی یک Level بالاتر)

اگر برایتان پیش آمده که راه حل سوالی را بلد هستید و بارها به آن سبک سوال پاسخ داده اید و در جلسه کنکور هم با خوشحالی آنرا حل می کنید اما ناگهان می بینید جواب شما در هیچ یک از چهار گزینه وجود ندارد و بر می گردید و دوباره حل می کنید و می بینید در یک منفی اشتباه ضرب کرده بودید و ... احتمالا در چنین دامی افتاده اید. یعنی ابتدا سوالات سخت را حل کرده اید، قوای مغزی تان تحلیل رفته و حالا برای حل سوالات آسان هم باید بیش از آن چه که لازم است فکر کنید و وقت بگذارید.

اما راه حل چیست؟

از ابتدا که دفترچه را به شما دادند نرويد سراغ حل تست ها. (بیشتر در مورد دروس با ماهیت ریاضی و حل کردنی؛ اگرچه برای دروس تئوریک و حفظی هم از آنجائیکه برخی سوالات تحلیلی و استنباطی طراحی می گردند نیاز به تامل و تمرکز دارند.)

ابتدا به هر درسی وارد شدید یکی دو دقیقه به سوالات آن از ابتدا تا انتها نگاه کنید، سوالات را بررسی کنيد و کنار هريک درجه سختی آنرا يادداشت کنيد.

(خيلی آسان،آسان،متوسط،سخت،خيلی سخت)

                                 يا

                         (5،4،3،2،1)

سپس به سوالات خيلی آسان پاسخ دهيد و آنها را وارد پاسخنامه نماييد.

پس از آن به سوالات آسان پاسخ دهيد و وارد پاسخنامه نماييد.

و پس از آن به سوالات متوسط.

تا اینجا حدودا 70 درصد کسب کرده اید.

اینجا مقطع تعیین کننده ای است. می توانید با پاسخ غلط به دو دسته باقیمانده (سخت و خیلی سخت) نمره منفی بگیرید و 70 خود را به 40 یا 30 تنزل دهید یا با پاسخ صحیح به آنها 70 خود را به 80 و 90 و ... ارتقا دهید.

در این مرحله باید یک نگاهی به ساعت خود بیندازید. اگر هنوز از وقتی که برای آن درس درنظر گرفته اید باقی مانده می توانید سعی نمایید سوالات سخت را پاسخ دهید. (قائدتاً برای دروسی که پک های DLM را مطالعه کرده باشید) سوالات سخت را نیز بایستی پاسخ دهید و اتفاقا تفاوت دی.ال.امی ها با دیگران در درصدهایی که کسب می کنند از همینجا نشات می گیرد.

اما حتی اگر هنوز هم وقت باقی مانده بهتر است سوالات خیلی سخت را پاسخ ندهید. به سراغ درس بعدی بروید و شروع به پاسخ به سوالات آسان آن کنید.

در انتها اگر وقتی باقی ماند برخواهید گشت.

توجه داشته باشید که کسی برای حل بسیار مبتکرانه یک سوال پیچیده در کنکور به شما جایزه نمی دهد. بلکه نتیجه کنکور شما به تعداد تست های صحیحی است که پاسخ می دهید. پس به جای پاسخ به 1 تست مشکل، 5 تست آسان را حل کنید.

و به جای حل شیک و ژیگولی مثلا یک تست ریاضی در 9 سطر ، با عددگذاری و صدق گزینه و روش های خلاقانه و ... (اگر می شود) پاسخش را بدهید و بروید تست بعد.

این آموزش ها را باید در این یک ماه باقی مانده بر روی تست های 10 ساله کنکور تمرین کنید تا سرِ جلسه آزمون رفتار مناسب با هر تستی در ذهن شما ملکه شده باشد.

 

-    پس هر روز از 8 صبح شروع کنید یکی از سال های کنکور را بزنید و ایرادات خود را هم برطرف کنید و مابقی وقت خود را به ادامه مطالعه پک ها و نیز مطالعه مطالب تکمیلی که در صفحه مربوط به رشته شما در اختیار شما عزیزان قرار داده شده اختصاص دهید.

جدول ذیل به عنوان برنامه پیشنهادی گروه DLM برای زدن تست های کنکور پیشنهاد می شود: (اگر فرصت کمتری دارید می توانید مرورها را به جای روز بعد در همان روز (عصر) انجام دهید)

 

جدول زمان بندی تمرین و تسلط بر تست های آزمون های کارشناسی ارشد 10 سال اخیر

24/01/1395

سراسری 93

25/01/1395

دوباره سراسری93

26/01/1395

سراسری 91

27/01/1395

دوباره سراسری 91

28/01/1395

سراسری 89

29/01/1395

دوباره سراسری 89

30/01/1395

سراسری 87

31/01/1395

دوباره سراسری 87

01/02/1395

 سراسری 85

02/02/1395

دوباره سراسری 85

03/02/1395

سراسری 86

04/02/1395

دوباره سراسری 86

05/02/1395

سراسری 88

06/02/1395

دوباره سراسری 88

07/02/1395

سراسری 90

08/02/1395

دوباره سراسری 90

09/02/1395

سراسری 92

10/02/1395

دوباره سراسری 92

11/02/1395

(خودآزمایی) سراسری 94

12/02/1395

دوباره سراسری 94

13/02/1395

مطالعه مجدد نکات تکمیلی

(ضمیمه­ های مدیریت عمومی دکتر الوانی ]مهم[، پاسخ­های تشریحی تئوریهای مدیریت و نظریه­ های عمومی مدیریت 94 ، جمع­ بندی جداول و نمودارهای رابینز) برای رشته مدیریت

14/02/1395

ادامه مطالعه نکات تکمیلی

یک (یا دو) روز مانده به کنکور

استراحت، عدم تماشای تلویزیون، عدم صحبت زیاد با تلفن،
توصیه به گوش دادن موسیقی ملایم و با ولوم مناسب، پیاده روی،
 ورزش، ماساژ، انجام فرائض عبادی، مدیتیشن و هر کاری که باعث آرامش و تمرکز شما می شود.

 

دانلود فایل جدول فوق

چند نکته در مورد جدول زمان بندی:

-    اگر زمان کافی ندارید می توانید مرورها را در همان روز (عصر) انجام دهید.

-    خوب است به کنکورهای 10 ساله درس هایی که در سایر کد-رشته ها با شما مشترک هستند نیز پاسخ دهید. مثلا داوطلبی که می خواهد مدیریت بازرگانی شرکت کند تست های تئوری مدیریت و زبان انگلیسی مدیریت اجرایی را هم بزند و برعکس.

-    همانطوریکه ملاحظه می فرمایید هر 2 روز به یک سال کنکور اختصاص پیدا کرده. روز اول تست ها را می زنید و ایرادات خود را نیز شناسایی کرده، مرتفع می کنید.

روز دوم (مرورها) علی القائده باید بتوانید به همه سوالات پاسخ صحیح دهید.

روشن است اگر در آزمون امسال، سوال تکراری یا مشابه کنکورهای سال های گذشته بیاید (که می آید) نبایستی آنها را از دست بدهید.

- تسلط بر سوالات کنکور94 برای امسال بسیار مهم است.

-    علت اینکه آزمون ها را یکی در میان در نظر گرفته ایم این است که طبیعتا اعتبار سوالات سال های اخیر و قرابت آنها با سوالات امسال بیشتر است.  در عین حال وقتی 5-6 سال کنکورها را بزنید به یک شهودی روی کنکورها و سوالات مابقی سال ها خواهید رسید.

با برنامه ریزی یکی در میان 5 سال اخیر را نمی زنید 5 سال ماقبل از آن باقی بماند یا برعکس؛ زیرا طبیعی است که سوالات سال های آخر شباهت بیشتری به سوالات آزمون امسال باید داشته باشند.بنابراین به این ترتیب برخی سال های آخر باقی می مانند برای آخر؛

-    روشن است اگر وقت شما اجازه می دهد و مطالعه پک ها را به اتمام رسانیده اید بهتر است به جای 10 سال، کنکورهای 15 سال (یا بیشتر) را از خود آزمون بگیرید.

-    بهتر است برای دستیابی به کنکورهای سال های گذشته، کتاب «مجموعه سوالات کارشناسی ارشد» ، انتشارات نگاه دانش (کتاب مشکی رنگ) را تهیه فرمایید.   http://negahedanesh.com/

توجه مهم: برای آزمون امسال در مجموعه مدیریت در دو درس «اصول و مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام» و «تئوریهای مدیریت» کتابهای دکتر سید محمد مقیمی بسیار مهم هستند. اگر برای درس تئوریهای مدیریت، فلش کارتهای DLM را مطالعه کرده اید بسیار جامع است و باید بتوانید به همه (یا اکثریت قریب به اتفاق) سوالات پاسخ دهید و برای درس مدیریت اسلامی که DLM هنوز پکی ارائه نداده است، اگر تا کنون کتاب مبانی مدیریت از دیدگاه اسلام، دکتر سیدمحمد مقیمی، انتشارات راه دان را مطالعه نکرده اید، حتما در فرصت باقی مانده این کتاب را مطالعه نمایید.

 

ان شاء ا... موفق باشید

منتظر سایر پیام های DLM باشید

 

 

حالا اینجا کلیک نمایید تا جهت دانلود نکات تکمیلی به صفحه کد-رشته امتحانی خود وارد شوید